Szkoła

Wielki konkurs historyczny

Tematem tegorocznego konkursu, którego organizatorem była Polska Macierz Szkolna, były dwa ważne wydarzenia z historii Polski, których 80 rocznicę obchodzimy w tym roku: BITWA O MONTE CASSINO I POWSTANIE WARSZAWSKIE.

W konkursie reprezentowała nas czteroosobowa drużyna w składzie: Victoria Wróbel, Emily Kapusta, Dominik Kopczyński i Antoni Mreńca. Do konkursu przygotowały się również Iza Bieżuńska i Nicole Wójcik, które kibicowały drużynie w dniu konkursu. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Wszystkie drużyny były świetnie przygotowane. Zajęliśmy ósme miejsce, a punktacja między drużynami była bardzo zbliżona. Gratuluję naszym uczniom i dziękuję za piękne reprezentowanie naszej szkoły. Specjalne podziękowanie składam panu Tomkowi Juryniec za pomoc, którą służył młodzieży w przygotowywaniu się do tego konkursu – stworzenie grupy na Google Classroom, podsyłanie materiałów, testów sprawdzających oraz rozmowy i konsultacje.

Jako szkoła wspieramy udziały naszych uczniów we wszelkich inicjatywach pozaszkolnych, które rozwijają ich wiedzę, poszerzają zainteresowania, daję szansę pokazania się i zdobycia uznania. Tak ważne w życiu każdego młodego człowieka. Wsparcie i zachęta ze strony rodziców są w tym bardzo ważne, może nawet kluczowe. Liczymy więc na Państwa! Propozycji nam na pewno nie zabraknie.

Maja Brodzińska