Szkoła

RKR - Rada Koła Rodziców

RKR - odpowiednik angielskiego PTA

RKR – Rada Koła Rodziców

Koordynator

Katarzyna Stelmach Postigo

Koordynator

Dorota Trawińska

Sekretarz

Renata Imbirowicz

Członkowie

Katarzyna Piórko, Dorota Skarbek, Monika Skarbek, Anna Czech, Aleksandra Wolińska, Izabela Wolińska, Agnieszka Pierwieniecka

RKR - odpowiednik angielskiego PTA

W związku z okazaniem dużego zainteresowania rodziców pracą społeczną w szkole oraz propozycją powstania w szkole tzw. Rady Koła Rodzicielskiego, w sobotę 14 Lutego 2015 zostało powołane RKR.

Według statutu szkoły to rodzice uczniów tworzą Koło Rodzicielskie: „… wszyscy rodzice dzieci uczęszczających do szkoły stają się automatycznie członkami Koła…”

To określa ważną role rodziców dzieci uczących się w naszej szkole, już od czasów jej powstania, kiedy nasza szkoła liczyła sobie małą grupkę uczniów.

Obecnie nasza szkoła daje możliwość nauki języka polskiego i przedmiotów ojczystych, ponad 565-ciu dzieciom mieszkającym na obczyźnie.

Przy zawrotnym rozwoju naszej szkoły na przełomie ostatnich lat, pragniemy pamiętać o idei powstania i funkcjonowania polskiej szkoły na obczyźnie:

„… Zawsze pamiętamy o tych, którzy działając społecznie, z potrzeby serca i patriotycznego obowiązku, zainicjowali działalność naszej szkoły budując od podstaw jej fundamenty…”.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania miejsc w szkole rosną potrzeby zatrudnienia, nie tylko nauczycieli, ale również rodziców zaangażowanych w jej prowadzenie.

Powstanie RKR pozwoliło podzielić obowiązki wśród większej grupy rodziców oraz umożliwiło współprace pomiędzy Zarządem a RKR.